Co dělat, když se mi Facebook Chat plugin nezobrazuje na stránkách?

by | May 8, 2021 | Podpora

Při instalaci Facebook Chat pluginu na Vaši stránku se může vyskytnou několik problémů, které zabrání zobrazení chatu na vašich stránkách. V tomto článku uvádím možná řešení problémů se zobrazením chatu.

1)  Nejprve zkontrolujte ve Facebook nastavení, zda je vaše Facebook stránka veřejně publikována. Chat se pro skryté nebo soukromé stránky nezobrazí.

 

2) V nastavení stránky dále zkontrolujte, zda není zobrazení stránky omezeno na území nebo věkovou skupinu. Pokud např. omezujete zobrazení pouze pro Českou republiku, tak se chat zobrazí pouze přihlášeným uživatelům k Facebooku. V nastavení musí být uvedeno viditelné všem, viz následující obrázek.

 

2) V administraci Chatgo v sekci kód na stránku zkontrolujte povolené domény webových stránek, na které chcete Messenger chat umístit. Zadejte název domény a stiskněte tlačítko povolit. Uveďte také všechny subdomény např. obchod.elektro.cz, www.elektro.cz atd..

Povolené domény lze spravovat také přímo v nastavení vaší facebookové stránky.

  1. Přejděte na Facebook.com
  2. Najděte vaší stránku
  3. Přejděte do nastavené vaší stránky
  4. Sekce pokročilé zprávy -> Domény přidané na seznam povolených

3) Zkontrolujte, že máte správně vložen kód do své stránky. V prohlížeči Chrome přejděte na vaši stránku a stiskněte pravé tlačítko myši, zvolte zobrazit zdrojová kód. Pak vyhledejte chatgo.cz a uvidíte obdobný kód viz obrázek níže.

 

Pokud kód na stránce nevidíte, tak v administraci ChatGo v sekci kód na stránku naleznete kód chatu, který je nutné vložit do všech vašich webových stránek, kde chcete chat zobrazit. Kód vložte mezi tagy <head> a </head>.

 

4) V administraci chatgo musí být chat veřejně publikován a šablona chatu aktivní.

Byl tento článek užitečný? Potřebujete poradit?

 

Napište mi do chatu nebo na support@chatgo.cz.

 Přátelská podpora je skvělý marketing. 

Chatgo jsem vytvořil s cílem umožnit brandům komunikovat se zákazníky tak, jak lidé komunikují se svou rodinou a přáteli. Jednoduše, přes mobil, přes Messenger.

Zdeněk Dušátko
Autor projektu Chatgo

 

Oslovte návštěvníky vašeho webu ještě dnes.