Jak přidat Mapu prodejen do vašeho eshopu?

1)  Nejprve naistalujte doplněk Mapa prodejen do vašeho e-shopu. Instalaci proveďte zde a následně přejděte do nastavení doplňku přímo v administraci Shoptetu. Propojení -> Mapa prodejen

2) Nastavíte základní vlastnosti (barva, texty a umístění)

Důležité je vybrat zobrazení na hlavní stránce nebo na všech nad patičkou. Další možností je vložení mapy do vlastní stránky.

 

3) Vložení mapy do vlastní stránky např. www.muj-ochodod.cz/mapa

– Nejprve vytvoříme vlastní stránku Shoptet administrace > Vzhled a obsah > Stránky >  Přidat

– Vytvoříme novou stránku, kterou nazveme Mapa, do url napíšeme mapa. 

– V sekci Popis vložte odkaz https://mapswidget.chatgo.cz do textu stránky e-shopu, kde chcete mapu vykreslit a dejte uložit.

– Odkaz do pole musí být vložen jako odkaz a ne jako text. Odkaz vložíte přes nabídku editoru Vložit > Odkaz a do url vložíte https://mapswidget.chatgo.cz.

4) Prodejny si můžete přidat manuálně v sekci Prodejny. Tyto prodejny ale nebude možné vybrat jako výdejní místo v objednávce. Tento postup doporučujeme použít pouze pokud nemáte aktivní Shoptet doplněk Skladové hospodářství. Vaše sklady naleznete v Nastavení -> Produkty -> Sklady.

5) Umístění na mapě se automaticky vezme ze zadané adresy prodejny nebo výdejního místa (stačí kliknout na modrý odkaz Automaticky vyhledat umístění na mapě z adresy). U prodejen nezapomeťe přidat nějaký popis, např. otevírací hodiny a kontakt.

6) Pokud se umístění nepovede dohledat automaticky ze zadané adresy, můžete zadat GPS souřadnice ručně. Nejprve vyhledáte umístění na Google maps nebo Mapy.cz. Poté zkopírujete souřadnice x a y z řádku adresy v prohlížeči, viz obrázky. A nakonec zadáte souřadnice v nastavení doplňku do pole GPS souřadnice X a GPS souřadnice Y a dáte uložit.

Vyzkoušejte i další doplňky...

 

Mapa prodejen

Zvyšte důvěryhonost e-shopu a nasměrujte zákazníka do vaší fyzické prodejny.

Zobrazte ve vašem e-shopu seznam vašich fyzických prodejen a výdejních míst.

WhatsApp widget

Komunikujte se svými zákazníky podobným způsobem, jako jsou zvyklí si psát se svou rodinou a přáteli. Jednoduše a pohodlně přes WhatsApp v mobilu.

Přidejte si WhatsApp widget na svůj e-shop a posuňte svůj prozákaznický přístup dále.

Fotorecenze

Nechte za sebe promluvit své zákazníky pomocí fotorecenzí.

Ukažte, že u vás lidé rádi nakupují a že jsou se svými objednávkami a hlavně produkty od vás spokojení.

Díky doplňku budete moci fotorecenze automaticky sbírat a zveřejnit je na svém e-shopu – na hlavní stránce i v detailu konkrétního produktu pod jeho popisem.

 Přátelská podpora je skvělý marketing. 

Chatgo jsem vytvořil s cílem umožnit brandům komunikovat se zákazníky tak, jak lidé komunikují se svou rodinou a přáteli. Jednoduše, přes mobil, přes Messenger.

Zdeněk Dušátko
Autor projektu Chatgo

 

Oslovte návštěvníky vašeho webu ještě dnes.